یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کشور تونس ، مسجد زیتونیه (Zitouna Mosque) می باشد .مسجد زیتونیه یکی از معروفترین مساجد شهر تونس می باشد که دلیل نام گذاری این مسجد به درختان زیتونی برمیگردد که در حیاط این مسجد کاشته و زیر آنها تدریس می کردند و امروزه مسجد زیتونیه در تونس به یکی از محل های تدریس علوم دینی مبدل گردیده است.

مسجد زیتونیه Zitouna Mosque

مسجد زیتونیه Zitouna Mosque

مسجد زیتونه در تونس دارای مساحتی بالغ بر 5000 متر مربع می باشد که دولت تونس این محل را اولین و بزرگترین دانشگاهها در جهان اسلاممعرفی کرده است که بسیاری از دانشمندان مسلمان در طول تاریخ بیش از 1000 ساله این دانشگاه از آن فارغ التحصیل شده اند.این‌ مسجد روى‌ ویرانه‌هاى‌ یک‌ معبد قدیمى‌ و خرابه های کارتاژ و در بعضى‌ از اجزا، به‌ تقلید از مسجد جامع‌ قیروان‌ تونس ساخته‌ شده‌ است‌ و دارای 160 ستون می باشد.

مسجد زیتونیه در تونس

مسجد زیتونیه در تونس

عرصه ی این مسجد بصورت مستطیل شکل می باشد و دارای قدمتی طولانی می باشد که صحن‌ آن‌ در سمت‌ جنوب ‌شرقى‌ قرار دارد که ایوان های بزرگ و جاداری را به خود اختصاص داده اند و در بخش‌ غربى‌ مسجد مناره‌اى‌ زیبا به‌ ارتفاع‌ 43 متر ساخته‌ شده‌ كه‌ از درون‌ و بیرون‌ مسجد قابل‌ مشاهده‌ است‌ در رواق ‌قبله‌، ایوان‌ هاى‌ متعددى‌ قرار دارد كه‌ ستون‌هاى‌ كوتاه‌ داراى‌ تاج‌ و قوس‌، آن‌ ها را از یكدیگر جدا مى‌كند.

مسجد زیتونیه تونس

مسجد زیتونیه تونس

مسجد زیتونیه تونس

مسجد زیتونیه تونس

 • آدرس: تونس – تونس Rue Tourbet El Bey، Tunis، Tunisia

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.