همه پروازهای هوایی به خوبی و خوشی تمام نمی شوند. برای یک پرواز بد حتما لازم نیست خود هواپیما دچار مشکل شود یا سانحه ای رخ دهد. برخی مسافران نیز می توانند رفتارهای عجیب و غریب با غیردوستانه شان مشکلاتی درست کنند، هم برای کادر پرواز و مهمانداران و هم برای دیگر مسافران. در این بین نقش مهمانداران و خدمه ی هواپیما پررنگ می شود.

 

کتکاری به خاطر پشتی صندلی

در سپتامبر سال 2012 یک هواپیمای خط سوئیس که از زوریخ به پکن می رفت مجبور شد از میانه ی راه به زوریخ باز گردد. قضیه از این قرار بود که یکی از مسافران پشتی صندلی اش را عقب می دهد. این موضوع مسافر پشتی را اذیت می کند و این دو پس از کمی بگو مگو با هم درگیر می شوند و آن قدر کتکاری می کنند که هواپیما مجبور به بازگشت می شود. البته خدمه آن ها را از هم جدا می کنند اما موضوع آن قدر جدی بود که هواپیما پس از شش ساعت پرواز تصمیم به بازگشت می گیرد تا هر دوی آن ها را تحویل پلیس دهد.

مردی که برگه بخت آزمایی 10000 یوروی اش را خورد

در پروازی که از کراکو(لهستان) به انگلستان می رفت یکی از مسافران یک بلیط بخت آزمایی را به ارزش 2 یورو خرید. وقتی آن را باز کرد رقم غیرقابل باور 10000 یورو روی آن حک شده بود. اما وقتی مهماندار هواپیما به او گفت که این پول در هواپیما به او داده نمی شود، مسافر خوش شانس عصبانی می شود و برگه بخت آزمایی را می خورد. با این کار او بعدا جایزه اش را نیز از دست می دهد. بعد از این که این قضیه سروصدایی به راه انداخت جامعه هوایی تصمیم می گیرد بخشی از پول را به این مسافر بدهد.

سگی در قفسه چمدان ها

یک مسافر آمریکایی در پروازی که در سال 2007 از ویرجین آتلانتیک به لندن می رفت به طور مخفیانه و قاچاقی سگ پودلش را به داخل هواپیما آورد و در قفسه چمدان ها جای داد. این فرد برای این که کسی متوجه سروصدای سگش نشود گاه و بیگاه با صدای بلند آواز می خواند. این مرد همینطور به استتار پرسروصدای خود ادامه می داد که ناگهان در قفسه باز می شود و سگ بیرون می پرد. البته سگ بعد از فرود هواپیما به قرنطینه فرستاده شد.

مسافر بین راهی

اتفاق بعدی مربوط به مسافر یکی از پروازهای خط هوایی کنتیننتال است که در ماه می سال 2011 رخ داد. هنوز 20 دقیقه از بلند شدن هواپیما از فرودگاه هوستون (آمریکا) نمی گذشت که یک مرد 34 ساله به یک باره از جایش بلند شد و تلاش کرد در هواپیما را باز کند و به بیرون بپرد. مقصد هواپیما در واقع شیکاگو بود اما خلبان برای این که این مسافر را به اف.بی.آی تحویل دهد در سنت لوییس روی زمین نشست.

کروکدیل کنار درب خروج اضطراری

در نوامبر سال 2007 در پروازی که از رم به پاریس می رفت یک کروکودیل جلوی درب خروج اضطراری را گرفته بود. البته قضیه ی جلوی درب خروج اضطراری بودن مهم تر از خود کروکودیل بود. چرا که این کروکودیل، یک کروکودیل بزرگ پارچه ای با روکش مخمل بود. اما خانمی که صاحب این کروکودیل بود به هیچ وجه زیر بار نمی رفت که آن را از مقابل درب خروج اضطراری بردارد و در جای مخصوص وسائل و چمدان ها بگذارد.

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.